JK NOBLe

RUJUKAN TANGGUNGJAWAB
JAWATANKUASA NOBLE
PERINGKAT KOLEJ PENGAJIAN / FAKULTI / UiTM CAWANGAN /
PUSAT AKADEMIK


1 Menjadi perantara yang menghubungkan Unit Hal Ehwal Kurikulum (UHEK) dengan pensyarah / pentadbir akademik dan pelajar.
2. Sebagai penasihat Kolej Pengajian / Fakulti / UiTM Cawangan / Pusat Akademik dalam penyediaan dokumen program baharu dan semakan kurikulum.
3. Menyelaras pelaksanaan Outcome Based Education (OBE) di fakulti Kolej Pengajian / Fakulti / UiTM Cawangan / Pusat Akademik
4. Membantu Kolej Pengajian / Fakulti / UiTM Cawangan / Pusat Akademik melaksanakan OBE.
5. Membantu Kolej Pengajian / Fakulti / UiTM Cawangan / Pusat Akademik mengukur pencapaian hasil pembelajaran kursus, program dan objektif : Course Learning Outcomes (CLO), Programme Learning Outcome (PLO), Programme Educational Objectives (PEO).
6. Memastikan semua tenaga pengajar di Kolej Pengajian / Fakulti / UiTM Cawangan / Pusat Akademik didedahkan kepada latihan mengukur pencapaian hasil pembelajaran kursus, program dan objektif : CLO, PLO dan PEO
7. Memantau pelaksanaan OBE di Kolej Pengajian / Fakulti / UiTM Cawangan / Pusat Akademik.
8. Menyediakan Laporan Penilaian dan Cadangan penambahbaikan Pelaksanaan OBE di Kolej Pengajian / Fakulti / UiTM Cawangan / Pusat Akademik.
9. Membentangkan Laporan Penilaian dan Cadangan Penambahbaikan Pelaksanaan OBE pada Mesyuarat Jawatankuasa Akademik Fakulti (JAF) / Jawatankuasa Akademik Negeri (JAN) sebanyak 2 kali setahun.
10. Memastikan pelaksanaan cadangan penambahbaikan.
11. Menghadiri mesyuarat Jawatankuasa NOBLe apabila diminta.

 

No

Name

Email

Phone

UiTM Negeri Sembilan

1.

Dr. Noorlis Ahmad

anorlis@uitm.edu.my

012-420 2259

2.

Omarfaidullah Pahil Muhidin

omarfaidullah@uitm.edu.my

011-3257 0360

3.

Intan Syaherra Ramli

intan3885@uitm.edu.my

012-261 9164

4.

Siti Noriah Mohd Shotor

sitinoriah@uitm.edu.my

012-413 0644

5.

Norul Fadhilah Ismail

norulfadhilah@uitm.edu.my

012-952 7302

UiTM Melaka

1.

Prof. Madya Dr Ismadi bin Md Badarudin

ismadi73@uitm.edu.my

019-3634560

2.

Suriani binti Fathilah  

suriani975@uitm.edu.my 

017-7225417

3.

Hamidah binti Muhd Irpan

hamidahirpan@uitm.edu.my

012-2792291

4.

Anis Shobirin binti Abdullah Sani

anisshobirin@uitm.edu.my 

019-6005174

5.

Ts. Dr Nadzri bin Mohd Sharif

nadzri@uitm.edu.my

019-3750680

UiTM Johor

1.

Prof. Madya Dr Akmal Aini Othman

akmal123@uitm.edu.my

012-3033326

2.

Hamzah Aziz

hamza985@uitm.edu.my

013-7775252

3.

Nafisah Binti Jamingan @ Amin

nafis200@uitm.edu.my


016-3075755

4.

Diana Binti Othman

diana481@johor.uitm.edu.my

014-6661784

5.

Ruqaiyah Ab Rahim

ruqaiyah656@uitm.edu.my 019-7204601

UiTM Pahang

1.

Prof. Madya Dr Nazirah binti Ramli

nazirahr@uitm.edu.my

013-9067371

2.

Mariam Zam Zurina Ja'afar

zamzurina@uitm.edu.my

012-7087484

3.

Dr Ju Soon Yew @ Yew Soon Yu

syju337@uitm.edu.my

012-9529784

4.

Mohamed Azizul bin Mohamed Afandi

azizulafandi@uitm.edu.my

012-5803783

5.

Nur Hannani Abdul Latif

hannani@uitm.edu.my

011-32391309

UiTM Kelantan

1.

Prof. Madya Dr Ghazali Osman

ghaza936@uitm.edu.my

019-9198994
2.

Ruslinda Razak

ruslinda@uitm.edu.my

017-5116803

3.

Emilia Abdull Manan

emilia494@uitm.edu.my

'0192232782

4.

Nur Shaliza Sapiai

nurshaliza@uitm.edu.my

'0125223553

5.

Dr Zuriani Binti Ahmad Zukarnain

zurianiaz@uitm.edu.my

019-9126545

UiTM Kedah

1.

Dr. Kamarudin Bin Othman

kbo176617@uitm.edu.my

04-4562233    019-444 5864

2.

Siti Aslina Sabri

aslina@uitm.edu.my

'0123614532

3.

Abd Rasyid Ramli

arasyidr@uitm.edu.my

0194587617

4.

Rosnita Sahrani

ros0224@uitm.edu.my

'0123647950

5.

Azni Syafena Andin Salamat

azni_syafena@uitm.edu.my

'0134383385

UiTM Pulau Pinang

1.

Prof. Madya IR. TS. Dr. Hajah Siti Noraini Binti Sulaiman

sitinoraini@uitm.edu.my

013-4888504

2.

Tuan Ahmad Syahmi Bin Tuan Mohd Rosli

tuansyahmi@uitm.edu.my

013-9397101

3.

Prof. Madya TS. IR. Dr. Zainal Hisham Bin Che Soh

zainal872@uitm.edu.my

019-3149520

4.

Dr. Wan Ismahanisa Binti Wan Ismail

ismahanisa@uitm.edu.my

018-4026428

5.

Dr. Anas Bin Ibrahim

ceanas@uitm.edu.my

019-5700311

UiTM Perak

1.

Prof. Madya Dr. Norhayati Baharun

 norha603@uitm.edu.my

 019-660 0567

2.

Siti Nasuha Amiron 

nasuha606@uitm.edu.my

013-787 4185
3.

Dr Puteri Yuliana Bt Samsudin

puteriyuliana@uitm.edu.my

019-570 5019

4.

Nur Atirah Hasmi

nuratirah@uitm.edu.my

019-667 6339

5.

Mohamed Izzat Bin Mohamed Khalil 

izzatkhalil@uitm.edu.my

013-597 0696

UiTM Sabah

1.

Dr Firdausi Suffian

firdausi@uitm.edu.my

0128844883

2.

Puan Norayati Nordin

noray742@uitm.edu.my

016 811 0246

3.

Puan Marianne Estabella Fung

mef@uitm.edu.my

016 819 9859

4.

Dr Sarmila Udin

sarmil370@uitm.edu.my

'0198808794

5

Puan Nur Aziemah Jasnie

aziemah856@uitm.edu.my

'0168146652

UiTM Sarawak

1.

Profesor Dr Firdaus Abdullah

fir@uitm.edu.my

082-677798  677799

2. Alia Fatin binti Ibrahim alia@uitm.edu.my 019-3288460
3. Prof. Madya Dr Tang Howe Eng lily@uitm.edu.my 019-8894467

4.

Dr Margaret Lucy Gregory margaret@uitm.edu.my 019-8181565
5. Sr. Dr Asmah Alia binti Mohamad Bohari asmahalia@uitm.edu.my 012-8832204

UiTM Perlis

1.

Profesor Ts. Dr Mohd Azlan Mohd Ishak

azlanishak@uitm.edu.my

017-5487770

2. Pn Nur Syamilah binti Mohd Subhi miesya_one@uitm.edu.my 016-6885991
3. Dr Nur Nasulhah binti Kasim nurnasulhah@uitm.edu.my 019-5292818
4. Pn Faradina binti Marzukhi faradina454@uitm.edu.my 019-2487511
5. Pn Nor Azriani binti Mohamad Nor norazriani@uitm.edu.my 019-4575466

UiTM Terengganu

1.

Prof. Madya Ts Dr Sarifah Fauziah Syed Draman

sfauziah@uitm.edu.my 

019-9878145

2. Engku Ahmad Rizaluddin Tengku Amri rizaluddin@uitm.edu.my  013-9386878
3. Zawawi Ismail zawawi@uitm.edu.my  013-9302001
4. Zildawarni Irwan zilda213@uitm.edu.my  013-9103755

5.

Prof. Madya Dr. Wan Noor Hazlina Wan Jusoh

wanno561@uitm.edu.my 

012-3595232

No

Name

Email

Phone

Pharmacy

1.

Dr Mohd Shahezwan Abd Wahab

mohdsh2790@uitm.edu.my 019-2160710

2.

Azlinda Mohamad Nor azlin275@uitm.edu.my 013-6695698

3.

Prof. Madya Dr Fazlin Mohd Fauzi fazlin5465@uitm.edu.my 012-8002860

4.

Dr Hanis Hanum Zulkifly

hanish2984@uitm.edu.my 016-3103361

5.

Izzati Abdul Halim Zaki

izzatihalim@uitm.edu.my 013-3737925

Dentistry

1.

Prof. Madya Dr. Aida Nur Ashikin Abd Rahman  aida_nurashikin@uitm.edu.my 0122746561

2.

Datin Zuraini Dollah dzuraini@uitm.edu.my 0123574650

3.

Dr Hasnah Begum Said Gulam Khan hasnah1305@uitm.edu.my 01123508183

4.

Dr Erni Binti Noor dr_erni@uitm.edu.my 0123777930

5.

Prof Madya Dr Nik Mohd Mazuan Nik Mohd Rosdy nikmohd@uitm.edu.my 0196736756

Health Science

1.

Dr. Siti Nazrina Camalxaman sitinazrina@uitm.edu.my 03-32584304        019-2056181

2.

Nor Zaiti Mohammad Basar norzai2813@uitm.edu.my  03-32584451        013-2066326

3.

Faikah Zakaria @ Mahmod faikah@uitm.edu.my 03-32584410        013-3002683

4.

Lyana Shahirah Mohamad Yamin lyana406@uitm.edu.my  03-32584485        013-4459778

5.

Nur Aresya Ahmad Najmee aresyanajmee@uitm.edu.my 03-32584417        017-9450024

Applied Science

1.

Prof. Dr Hj Mohamad Faiz Foong Abdullah mohdf184@uitm.edu.my 019-6133627

2.

Mohd Zul Azri Harun zulazri@uitm.edu.my 019-3409472

3.

Dr Wan Rozianoor Mohd Hassan rozianoor@uitm.edu.my 019-3507981

4.

Nursyamsyila Mat Hadzir nursyamsyila@uitm.edu.my 012-4897915

5.

Norazila Bt Ibrahim noraz954@uitm.edu.my 019-3886463

Communication and Media Studies

1.

Dr Wan Hartini Wan Zainodin wanhartini@uitm.edu.my 0102322008

2.

Mohd Rafede Abdul Aziz mohdr173@uitm.edu.my 0195749607

3.

Nurul Iman Muhammad Dimyati nuruliman89@uitm.edu.my 0192227357

4.

Dr Ahlam Abdul Aziz ahlam@uitm.edu.my 0192807379

5.

Fadzillah Aishah Binti Ismail fadzillahaishah@uitm.edu.my 0192825884

Engineering

1.

Prof. Ir. Dr. Muhammad Azmi Ayub muhammadayub@uitm.edu.my 03-5543 6302

2.

Salina Mohd Salleh salinasalleh@uitm.edu.my 03-55435176

3.

Ak Ashaari Ak Yussof ashaari@uitm.edu.my 03-55435247

4.

Prof. Madya Dr. Ahmad Farid Abidin @ Bharun ahmad924@uitm.edu.my 013-983 0242

5.

Prof. Madya Dr. Che Khairil Izam Che Ibrahim  chekhairil449@uitm.edu.my 012-494 7874

6.

Ir. Ts. Dr. Azli Abd Razak azlirazak@uitm.edu.my 019-441 9556

7.

Dr. Siti Wahidah Puasa sitiwahida@uitm.edu.my 019-669 4190

8.

Ir. Dr. Suhana Sulaiman  suhana832@uitm.edu.my 03-55436036

9.

Dr. Abdul Hakim bin Abdullah hakimnen@uitm.edu.my 012-2525236
10. Dr. Arina Sauki arina_sauki@uitm.edu.my 016-3387678
11. Dr. Nur Syahiza Zainuddin syahiza@uitm.edu.my 013-2669112

Sport Science and Recreation

1.

 YM. Dr. Raja Mohammed Firhad Raja 
 Azidin
 firhad@uitm.edu.my 012-3485356

2.

Noorsalissa Saedan  noorsalissa@uitm.edu.my 019-3674767

3.

Dr Siti Aishah Wahab sitia532@uitm.edu.my 012-3238379

4.

Mohd Hanifa bin Sariman hanifa4191@uitm.edu.my 012-3282203

5.

Dr Shariman Ismadi b Ismail  shariman_ismadi@uitm.edu.my 017-5315407

Information Management

1.

Dr Mad Khir Johari Abdullah Sani madkhirjohari@uitm.edu.my 0193553174

2.

Aida Haryati Binti Ahmed Tharbe aidaharyati@uitm.edu.my 0176107844

3.

Yamin Khamis  yamin@uitm.edu.my 0192532050

4.

Shamila Binti Mohamed Shuhidan  arahman@uitm.edu.my 0136922881

5.

Abdul Rahman Ahmad arahman@uitm.edu.my 0133524247

Creative Art

1.

Prof. Dr. Shahanum Md Shah shahanum@uitm.edu.my 012-283 1351

2.

Norasyura Abdul Aziz syura@uitm.edu.my 019-666 7074

3.

Dr. Natrina Mariane P. Toyong natrinatoy@uitm.edu.my 016-206 0081

4.

Prof. Madya Dr. Mumtaz Mokhtar mumtaz059@uitm.edu.my 012-304 9412

5.

Ts. Dr. Mohd Erman Maharam erman@uitm.edu.my 016-310 9089

6.

Dr. Norzizi Zulkifli norzizi@uitm.edu.my 012-421 2144

7.

Dr. Juriani Jamaludin juria914@uitm.edu.my 012-409 9408

8

Dr. Mohamed Razeef Abdul Razak razeef080@uitm.edu.my  016-614 0965

9.

Dr Ahmad Kamal Basyah Sallehuddin akamalbasyah@uitm.edu.my  012-695 1696
Administrative Science and Policy Studies

1.

Dr Zarina Binti Mohd Zain zarina752@uitm.edu.my 012-6458612

2.

Ummi Ramizahana Rosli ramizahana@uitm.edu.my 019-5004557

3.

Dr Devika A/P Krishnan devika@uitm.edu.my 014-9212856

4.

Siti Nur Fathanah fathanah@uitm.edu.my 013-4571705

5.

Nur Ain Yaacob nurainyaacob@uitm.edu.my 013-6380515
 Computer Science and Mathematics
 1. Prof. Madya Dr Norjansalika Janom norjansalika@uitm.edu.my 019-3479872
2.  Nur Diyana Mat Turidi diyanaturidi@uitm.edu.my 017-523 9304
3. Shapina Hj. Abdullah  shapina@uitm.edu.my 019-235 5880
4.  Dr Siti Meriam Zahari  sitimeriam@uitm.edu.my 019-302 3149
5. Dr Norisan Abd Karim  norisanak@uitm.edu.my 019-222 8202
   Business and Management
 1. Dr Zarina Denan  zarin424@uitm.edu.my 03-32587002
2.  Fadzilah Jaffar fadzilah2958@uitm.edu.my 03-32587272
3.  Dr Maryam Jameelah Mohd Hashim jamieniz@uitm.edu.my 03-55444666
4.  Shahira Ariffin shahira@uitm.edu.my  03-32587021
5. Mohammad Zaim Mohd Salleh zaim3085@uitm.edu.my 03-32585131
   Accountancy
1.  Dr Roszana Tapsir rosza225@uitm.edu.my 03-32587301 019-3831610
2.  Noraida binti Mohd Yusof noraida940@uitm.edu.my 03-32587303 019-2558125
3. Dr Intan Waheedah Othman waheedah27@uitm.edu.my

03-32587495 017-3685613

4. Fatmawati Jusoh fatma254@uitm.edu.my 012-3548969
5. Nor Syafinaz Shaffee norsyafinaz@uitm.edu.my 019-4701069
Architecture, Planning and Surveying
1. Prof. Madya Emma Marinie Ahmad Zawawi emmamarinie@uitm.edu.my 019-2721076
2. Hanisah Yacob hanis580@uitm.edu.my 012-2930787
3. Ts. Dr. Norfashiha Hashim  norfashiha@uitm.edu.my 012-5314784
4. Siti Suhaidah Sahab suhaida81@uitm.edu.my  013-3404396
5. LAr. Rafiuddin Roslan rafiuddin@uitm.edu.my 012-6453523
       Hotel and Tourism Management
1.  Dr Aslinda Mohd Shahril  aslinda@uitm.edu.my 013-2771590
2.  Mohd Azfar Syukri Bin Yusien  azfarsyukri@uitm.edu.my 012-2371057
3.  Dr Rasidah Hamid rasidah9898@uitm.edu.my 011-32088986
4.  Dr Ahmad Fitri Amir fitriamir@uitm.edu.my 019-3438198
5. Zain Bin Kutut mzain93@uitm.edu.my 011-21341552
           Academy Of Contemporary Islamic Studies (ACIS)
 1. Prof. Madya Dr Amal Hayati Ishak  amalhayati@uitm.edu.my  012-5727891
 2. Nurbaizura Edayu Mohd Annuar nurbaizura@uitm.edu.my 012-2644564
3. Prof. Madya Ts. Dr Mohd Nor Mamat mohdnoor@uitm.edu.my 019-2819003
4. Dr Mohd Hapiz Mahaiyadin mohdhapiz659@uitm.edu.my  019-3337677
5. Ustaz Mohammad Mahyuddin Khalid emkay@uitm.edu.my 019-4100520
           Law
1. Dr Rafizah Abu Hassan fiza@uitm.edu.my  019 2779896
2. Puan Rosnina Mohd Nawi rosni754@uitm.edu.my  019 2217670
3. Dr Siti Sarah Sulaiman siti_sarah@uitm.edu.my  019 3951787
4. Muhammad Umar Abdul Razak umar0001@uitm.edu.my  012 6541047
5. Dr Azhani Arshad azhani_arshad@uitm.edu.my  019 6318214
           Plantation and Agrotechnology
1. Ts. Dr. Fazleen Abdul Fatah fazleen5201@uitm.edu.my 0183844437
2. Encik Muhammad Haikal Mohd Fisal haikalfisal@uitm.edu.my 0176562207
3. Prof. Madya Ts. Dr Nor Azma Yusuf azma_yusuf@uitm.edu.my 0193812123
4. Ts. Dr Zaiton Sapak zaiton3338@uitm.edu.my 0192788134
5. Dr Nuraini Mohd Noor nurainimohdnoor@uitm.edu.my 0164777032
  Education
1. Dr Hamimah Hashim hamimahh@uitm.edu.my '0122971223
2. Zulfa Zainal Abidin zulfaza@uitm.edu.my 0193587226
3. Dr Nor Tutiaini Ab. Wahid tutiaini@uitm.edu.my 0192254136
4. Dr Joseph Boon Zik Hong josephboon@uitm.edu.my 01110666358
5. Dr Muhammad Nur Fariduddin Abdul Aziz fariduddin@uitm.edu.my 0127589391
Medicine
1. Prof. Dr Effat Binti Omar @ Abdul Rahman effat@uitm.edu.my 017-2693229
2. Salina Abdul Wahab salina325@uitm.edu.my 019-2005413
3. Prof. Madya Dr Leny Suzana Binti Suddin leny@uitm.edu.my 017-4611503
4. Dr Nur Azah Binti Mohd Isa nurazah1016@uitm.edu.my 019-2312652
5. Dr Nasibah Binti Azme nasibah@uitm.edu.my 013-3304092
           Pusat Asasi
1. Dr Ikhwan Naim Md Nawi ikhwannaim@uitm.edu.my 019-925 2015
2. Nor Hisyam Husin nor_hisyam@uitm.edu.my 012-7879794
3. Mohd Shahrudin Bin Mohmud mohds774@uitm.edu.my 013-3337004
4. Syazuan Abdul Latip syazuan_latip@uitm.edu.my 017-2059515
5. Dr Zaid Mujaiyid Putra Ahmad Baidowi zaidmu2889@uitm.edu.my 013-3736202

WEBSITE STATISTICS

219234
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
94
90
1123
217041
4216
11360
219234
25-02-24

Contact Us

Academic Assessment and Evaluation Division
Universiti Teknologi MARA (UiTM)
40450, Shah Alam,
Selangor Darul Ehsan,
Malaysia

https://bppa.uitm.edu.my

Tel: +603 - 5544 3147/3142
Fax: +603 - 5544 3141